Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Talinas

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Talinas

Talinas – tai didžiausias Estijos miestas ir šalies sostinė, taip pat ir svarbiausias uostas, įsikūręs šalies šiaurėje, prie Baltijos jūros. Talino senamiestis - tai vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų visoje Europoje. Čia yra išsaugotos  pirklių rezidencijos, jaukios gatvelės bei bažnyčios, dėl to istorinis Talino centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Lankomi objektai

Toompea – tai aukštutinis miestas bei vyskupystės centras. Šioje vietoje galima pamatyti Toompea bokštą, liuteronų katedrą, Estijos parlamentą ir Aleksandro Neviškio katedrą, pastatytą tik XX a. pradžioje ant žymaus Toompea kalno. Tai - pati didžiausia kupolinė katedra, savo puošnumu žavinti visus savo lankytojus.

Talino botanikos sodas – šis sodas užima daugiau nei 100 ha teritoriją. Jame sukaupta daugiau kaip 2000 augalų rūšių.

Keilos krioklys – tai trečias pagal dydį Estijos krioklys (plotis - 70 m, aukštis – 6 m).

Jaagala krioklys – tai šiaurės Estijoje (apie 25 km nuo Talino) esantis 8 m aukščio krioklys, kuris susidarė Jagalos upėje apie 4 km nuo vietos, kur ji įteka į Suomijos įlanką. Apie šį gamtos stebuklą Estijoje byloja seniausias žinomas rašytinis šaltinis iš XIII a.

Valastės krioklys – tai aukščiausias (30 m) ir didžiausias krioklys Estijoje, esantis netoli Kotla Jarvės miesto. Žiemą šaltis ir nuo jūros pučiantis vėjas suformuoja įspūdingus varveklius. Virš krioklio yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios galėsite grožėtis krioklį supančia gamta.

Dominikonų vienuolyno muziejus – tai  Šv. Katerinos vienuolynas, įkurtas 1246 m. Jis istoriškai svarbus tuo, kad yra seniausias išlikęs Talino pastatas. Čia taip pat yra gražus kiemelis, vedantis į Petro ir Pauliaus bažnyčią.

Miesto siena - Taliną juosia beveik 2 km ilgio originali miesto siena – vienas seniausių Europoje miesto įtvirtinimų. Siena jungia Nunna, Sauna ir Kuldjala bokštus. Lankytojai gali užlipti ir įsivaizduoti, kaip prieš kelis amžius čia jautėsi miesto sargyba. Dažniausiai čia ateina gražių miesto vaizdų ištroškę turistai.

FK centras -  tai pramogų centras Õismäe rajone, kuriame tikrai surasite, ką veikti. Čia viskas sukurta tam, kad atėję gautumėte kuo daugiau adrenalino: lazerių karai, dažasvydis, 730 metrų ilgio kartingų trasa. Kas nemėgsta greičio, laiką gali praleisti saunoje arba kavinėje. Centre rengiamos grupinės varžybos.

Muziejus atvirame ore - Apsilankę muziejuje nusikelsite į senos laukinės Estijos gyvenimą. Didžiulis miškingas parkas, užpildytas XVIII - XX a. pastatų šiaudiniais stogais, vėjo malūnais. Čia pat yra medinė koplytėlė bei kaimo mokykla. Lankytojai gali įsigyti rankų darbo gaminių, paskanauti tradicinio Estijos maisto kaimo užeigoje. Muziejuje nemokamai gausite audio - gidą, kurį turėsite grąžinti išvykdami iš muziejaus.

Talino Zoologijos sodas – tai vienas didžiausių zoologijos sodų Europoje, kuriame išvysite tigrus, vilkus, dramblius, pelėdas ir daugybę kitų gyvūnų.

Talino televizijos bokštas – tai 314 m aukščio pastatas, esantis aukščiausias mieste, kuris buvo pastatytas 1980 m. olimpinių žaidynių proga. Norintys pasigrožėti miesto ir uosto panorama, gali pakilti į apžvalgos aikštelę. Jeigu būna giedra diena, tuomet galima išvysti Suomijos krantus.