Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Stokholmas

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Stokholmas

Šis salelių ir pusiasalių tinklas – didžiausias Skandinavijos miestas, kurio krantus skalauja Baltijos jūra. Čia vasaros - labai šviesios, o žiemos - labai tamsios. Stokholmas - kosmopolitiškas, švarus ir estetiškas. Jis gali pasigirti iškilmingais 1430 kambarių Karališkaisiais rūmais, Viduramžių laikus primenačiu senamiesčiu Gamla Stan, gyvybingo ir atsipalaidavusio miesto atmosfera bei aukštomis kainomis. Dėl pastarųjų namo grįšite gal šiek tiek „biednesni“, tačiau visi įspūdžiai ir nuotykiai tik į naudą. „Skål!“ – taip sako švedai, norėdami pasakyti „valio“ ar „į sveikatą“

Lankomi objektai

Karališkieji rūmai – turistų mėgstama ir nutrypta vieta, kurią apeiti nieko nekainuoja. Šie baroko stiliaus rūmai yra Stokholmo senamiestyje Gamla Stan. Išoriniame pastato kieme galima stebėti gvardijos kavalerijos apsaugų keitimąsi.

Miesto rotušė – labai gražus romantinio stiliaus pastatas Kungsholmen saloje, kurio 106 metrų bokšto smailę puošia Trys auksinės karūnos, o sienos sulipdytos iš daugiau nei 8 milijonų raudonų plytų. Būtent čia rengiami prabangūs Nobelio premijos banketai.

Muziejai – Stokholme yra ne vienas muziejus, kurį verta aplankyti. Skansen muziejus – tai seniausias muziejus pasaulyje po atviru dangumi, kurio steigėjas buvo žymus švedų mokslininkas Artur Hazelijus. Čia galima susipažinti su švedų ir samių kultūra, amatais, pasisvečiuoti kaimo nameliuose, veikia zoologijos sodas, kuriame galima pamatyti Skandinavijos gyvūnus. Dar vienas Hazelijaus įsteigtas muziejus – tai Šiaurės muziejus (Nordiska Museet). Čia sužinosite naujų dalykų apie švedų kultūros istoriją, madą, dizainą, literatūrą. Muziejuje eksponuojama nemaža dalis žinomo švedų rašytojo August Strindberg daiktų.

Modernaus meno muziejus - vieta tiems, kam patinka moderni fotografija, surrealistinis menas ir tokie dailininkai kaip Marcel Duchamp, Louise Bourgeois, Pablo Picasso, Salvador Dali, Henri Matisse.

Vasa muziejus (Vasa Museet), įkurtas iškeltame iš dugno laive, kuris nuskendo vos išplaukęs iš uosto XVII amžiuje.