Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Sankt Peterburgas

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Sankt Peterburgas

Sankt Peterburgas – tai vienas gražiausių miestų visame pasaulyje, saugomas UNESCO. Tai – ir uostamiestis, įsikūręs Nevos upės žiotyse prie Suomijos įlankos Baltijos jūroje, antras pagal dydį Rusijos miestas. Miestas yra išsidėstęs Nevos upės deltoje, daugiau nei 40-yje salų. Čia gyvena apie 4 mln. žmonių. Anksčiau miestas buvo vadinamas Petrogradu bei Leningradu. 1703 m. Sankt Peterburgą įkūrė Petras I-asis, kuris perkėlė čia Rusijos imperijos sostinę, atgal į Maskvą sugrąžintą tik po 1917 m. Rusijos revoliucijos. Miestas – labai svarbus kultūrinis, ekonominis ir mokslo centras Rusijoje. Čia rasite daugiau nei 40 muziejų, virš 40 aukštųjų mokyklų, daug teatrų, bibliotekų.

Lankomi objektai

Žiemos rūmai – tai barokinės architektūros stiliaus rūmai, kuriuose saugoma Ermitažo meno kolekcija. Ermitažas – muziejus, kuriame saugoma viena didžiausių meno kolekcijų visame pasaulyje.

Peterhofo rūmai – Rusijos Versaliu vadinamas rūmų ir puošnių sodų kompleksas, įsikūręs Sankt Peterburgo priemiestyje.

Smolnio vienuolynas – mėlyna ir balta spalvomis išsiskiriantis vienuolynas ant Nevos kranto, suprojektuotas italų tautybės Rusijos architekto Frančesko Bartolomėjo Rastrelio.

Kazanės soboras - vienas didingiausių miesto pastatų, atspindintis Europos klasikinio architektūros stiliaus bruožus. Didžiausią įspūdį visoje soboro kompozicijoje sukelia kolonada, išsidėsčiusi pusmėnuliu palei Nevos prospektą. Katedra garsėja savo panašumu į Vatikano Šv. Petro Katedrą.

Kraujo gelbėtojo šventykla - tai viena gražiausių Rusijos šventyklų, kurią statant buvo panaudota nemažai tauriųjų metalų, akmenų ir brangakmenių. Cerkvė pastatyta toje vietoje, kurioje kadaise buvo mirtinai sužeistas imperatorius Aleksandras Antrasis. Pastatas išsiskiria savo spalvingumu, įvairumu ir stiliaus originalumu vienijant skirtingų epochų stiliaus detales į vieną visumą.

Mėlynasis tiltas – tai plačiausias tiltas Sankt Peterburge, jungiantis Marinsky rūmus su Nikolajaus I paminklu.