Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Salerno

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Salerno

Salernas – tai nedidelis, bet judrus miestas Kampanijos regione, esantis šalia Tirėnų jūros. Visai netoli Salerno puikuojasi prašmatni ir grožiu stebinanti Amalfio pakrantė bei šalimais plūduriuoja vaizdingoji Kaprio sala. Salernas ypač garsus tuo, kad čia buvo įkurta pati pirmoji medicinos aukštoji mokykla. Be to, XVI a. miestas buvo menų, kultūros ir mokymosi centras. Pagrindinis Salerno šurmulys dvelkia senamiestyje (centro storico), kuriame spiečiasi mielos, iš viduramžių laikų išlikusios bažnytėlės bei  jaukios kavinės, restoranai, parduotuvėlės.

Lankomi objektai

Amalfio pakrantė - ji tęsiasi nuo Punta Campanella (labiausiai į Vakarus nutolęs pakrantės taškas) iki Salerno. Jai priklauso tokie kalnuose įsikūrę miesteliai kaip Positano, Amalfis, Praiano ar Ravello. Šios vietos nuo senų laikų traukė turistus dėl savo subtilios ir itališkos romantikos, jaukių paplūdimių, spalvingos architektūros, kalnų terasų ir nuo jų atsiveriančių įspūdingų vaizdų. Amalfio pakrantės miesteliai pasirodė ne viename filme apie Italiją bei buvo paminėti ne vienoje dainoje. Jau kelis dešimtmečius ši vieta kaip magnetas traukė turtingus poilsiautojus, ypač iš Didžiosios Britanijos, todėl čia yra daug prabangių viešbučių bei restoranų, kurie gana pavojingai ir aukštai įsikūrę raižytuose skardžiuose. 1997 m. Amalfio pakrantė buvo įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą. 

Salerno katedra – pačioje senamiesčio širdyje esanti katedra – tikra Salerno puošmena. Bažnyčia pradėta statyti XI a., o XVIII a. buvo atnaujinta. Tai – viena gražiausių katedrų, esančių Pietų Italijoje.

Lungomare – tai alėja Salerno mieste, besidriekianti tarp pakrantės ir vienos pagrindinių gatvių palei jūrą. Vieta puikiai tinka romantiškam pasivaikščiojimui, kadangi nuo čia atsiveria gražūs miesto vaizdai.

Castello di Arechi – tai 263 metrų aukštyje stūksanti bizantinio stiliaus pilis Salerno mieste. Dabar pilyje eksponuojamos senovinės keramikos, monetų bei ginklų kolekcijos.

Pinacoteca Provinciale muziejus – tai pačiame Salerno senamiestyje įsikūręs muziejus, kuriame eksponuojama nelabai gausi, tačiau įdomi meno kolekcija, pradedant Renesanso laikus ir baigiant XIX a. pirmąja puse.


Lėktuvu

Plaukiant iš Salerno geriausiai skristi iki Romos. Žemų kaštų bendrovės Ryanair ir Wizzair tiesiogiai skraidina keleivius iš Vilniaus į Romą. Skrisdami su Ryanair, nusileisite Romos Ciampino oro uoste, o su Wizzair – Romos Fiumicino oro uoste. Nuo abiejų oro uostų iki Romos Termini traukinių stoties reguliariai kursuoja autobusai, kurių kaina į vieną pusę svyruoja nuo 5 iki 8 eurų. 

Automobiliu

Jeigu vyksite į Salerno automobiliu, geriausia parkuotis šalia kruizinių laivų terminalo esančiuose stovėjimo aikštelėse.

Traukiniu

Nuo Romos Termini traukinių stoties važiuoja tiesioginis traukinys iki Salerno. Kelionės trukmė – apie 2 – 3 val., priklausomai nuo to, kuriuo laiku keliausite.

Ekskursijos Trukmė* Kaina*
Amalfio krantas (4 valandos)

Palikę Salerno uostą, keliausite vaizdingu turu palei Amalfio pakrantę, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, kaip kultūrinis kraštovaizdis. Vaizdingi miesteliai palei pietinę Italijos jūros pakrantę yra klestintis tiek dėl prekybos, tiek dėl turistinių srautų. Sustosite žavingajame Amalfio kurorte, kur aplankysite katedrą, apjungiančią bizantinį, gotikinį, barokinį ir romaninį stilius. Taip pat pamatysite XIIIa. vienuolyną, kuriame rasite įspūdingas mozaikas, piešinius bei 120 kolonų. Turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po siauras miesto gatveles iki grįžimo į uostą. Pastaba: priklausomai nuo eismo sąlygų kelionė palei Amalfio krantą bus organizuojama autobusu arba valtimi.

4 valandos

€58

€41

Pompėja (4 valandos)

Palikę uostą 40 min. kelione autobusu pasieksite Pompėja, kuri 79m. po Kr. buvo visiškai sunaikinta Vezuvijaus išsiveržimo. Ilgą laiką šis miestas buvo pasislėpęs po pelenais. Ir tik XVIIIa. vid. atsitiktinai atrastas. Rasta nemažai istorinio palikimo, kuris Jus nukels ir supažindins su senovės romėnų kasdieniniu gyvenimu. Turo metu su gidu pamatysite šį nuostabų miestą iš istorinės ir archeologinės pusės. Pastaba: šio turo metu gana ilgai vaikščiosite ant netolygaus paviršiaus, todėl jis nėra tinkamas žmonėms, turintiems vaikščiojimo ar judėjimo sutrikimų.

4 valandos

€52

€36

Turas Salerne (5 valandos)

Miestas įsikūręs Salerno įlankoje, turintis tą patį vardą kaip ir jūros vartai, vedantys į du pasaulyje aukštai vertinamas pakrantes: Amalfo ir Cilento. Pirmiausia vyksite į Arechi pilį, kuri buvo pastatyta VIIIa. Pilis stovi 300m. virš jūros lygio ant Bonades kalno nuo kurio galite matyti Salerną bei jo apylinkes. Įamžinę šį vaizdą savo fotokameromis keliausite į Salerno istorinį centrą, aplankyti viduramžių bažnyčių. Pasiėmę gido lydimą turą, pasivaikščiokite po siauras miesto gatves, aplankykite Katedrą, pastatytą miesto globėjo garbei (Šv. Matjui). Katedra pradėta statyti 1076m. R. Guiskardo ir  1085m. buvo pašvetinta popiežiaus Gregoro VII. Tuomet keliausite į Minevros sodą - pirmuosis Europos botanikos sodas, kuriame buvo augintos vaistažolės. Pasimėgaukite augalų įvairove ir pasidžiaukite jūros vaizdais prieš grįždami į uostą. Pastaba: ši ekskursija nerekomenduotina žmonėms, turintiems vaikščiojimo bei judėjimo sutrikimų.

5 valandos

€35

€25

* Ekskursijų kainos gali keistis priklausomai nuo sezono ir besikeičiančių sąlygų.Kainos yra tik orientacinės. Ekskursijas rekomenduojame užsakytitą pačią dieną, kai įlipsite į laivą.