Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Mesina

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Mesina

Mesina – judrus uostamiestis Sicilijoje, kurį įkūrė senovės graikai 730 m. pr. Kr. Miestas stūkso šiaurrytinėje salos dalyje ir nutolęs tik apie 4 km nuo kontinentinės Italijos, todėl dar kartais vadinamas „Vartais į Siciliją“. Siciliją nuo Italijos skiria 32 km Mesinos sąsiauris, jungiantis Tirėnų jūrą su Jonijos. Dėl ne vieno žemės drebėjimo, kurių stipriausias buvo 1908 m., ir bombardavimo II – ojo Pasaulinio karo metu, kuris sunaikino nemažai istorinių pastatų, Mesina tapo gana modernus ir šiuolaikiškas miestas.

Lankomi objektai

Mesinos katedra ir varpinė – visai šalia uosto, pačiame miesto centre, išdidžiai stūkso XII amžiaus Mesinos katedra (Duomo), o šalia jos puikuojasi varpinė su vienu didžiausiu astronominiu laikrodžiu pasaulyje bei Orion fontanas, kurį 1547 m. sukūrė italų skulptorius Giovanni Angelo Montorsoli.

Mesinos regioninis muziejus – šiame muziejuje sukaupta nemažai paveikslų, skulptūrų bei architektūrinių fragmentų. Čia taip pat eksponuojami tokių menininkų kaip Caravaggio ar Antonello da Messina darbai.

Annunziata dei Catalani bažnyčia – tai iš XII amžiaus pabaigos išlikusi bažnyčia, kurios eksterjere susipynę normandų, romantinis ir arabiškasis stiliai.

Santa Maria degli Alemanni bažnyčia – XIII amžiaus pradžios, retas grynosios gotikos pavyzdys visoje Sicilijoje.

Taormina – iš Mesinos autobusu per šiek tiek daugiau nei valandą galima pasiekti gražiąją Taorminą – vieną lankomiausių vietų Sicilijoje. Miestelis apsuptas kalnų, žydro vandens skalaujamų įlankėlių, nuostabių paplūdimių, viduramžių pastatų ir senoviškų vilų. Miestelio centras įsikūręs ant Tauro kalno. Čia galima aplankyti senovinį graikų teatrą, nuo kurio atsiveria puikūs miesto vaizdai, o tolumoje matyti didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis – Etną.

Lėktuvu

Plaukiant iš Mesinos, geriausia skristi iki Romos Fiumicino oro uosto tiesiogiai iš Vilniaus su aviakompanija „Wizzair“. Čia reikia persėsti į lėktuvą (aviakompanija „Blue Express“), skrendantį link Katanijos.
Norint nusigauti iki Katanijos centro galima važiuoti taksi (apie 20 min.) ir tai kainuoja apie 16 – 20 eurų. Arba važiuoti vietiniu autobusu (kaina – apie 1 euras) ir taip pasieksite Katanijos centrinę traukinių stotį.

Autobusu

Nuo Katanijos centro (gatvių Via Liberta ir Via Archimede sankirtos) kursuoja reguliarūs autobusai iki Mesinos (aikštės Piazza della Repubblica). Kelionės trukmė autobusu – 1 val. 35 min., o kaina – 8.10 euro į vieną pusę (12.50 euro – į abi puses). Piazza della Repubblica aikštė yra šalia Mesinos traukinių stoties, nuo kurios – 10 min. kelio pėsčiomis iki uosto.

Traukiniu

Nuo Katanijos centrinės traukinių stoties iki Mesinos kursuoja reguliarūs traukiniai, kurių kaina į vieną pusę – 7 eurai.  Kelionės trukmė – nuo 1 val. 30 min. iki 2 val. priklausomai, kuriuo metu keliaujama. Nuo traukinių stoties iki uosto galima nueiti pėsčiomis per 10 min.

Ekskursijos Trukmė* Kaina*
Miesto turas (4 valandos)

Mesina buvo įkurta graikų 730m. pr. Kr., miestas buvo nuolatos naikinanas žemės drebėjimų ir išsiveržimų, vykusių 1783-1908m. Turą pradėsite trumpa kelione autobusu į Ganzirri - mažą žvejų miestelį, esantį netoli dviejų ežerų: Pantano Grande ir Pantano Piccolo, turtingų jūrinių maistinių medžiagų. Toliau tęsite į Capo Peloro, arčiausią tašką nuo Kalabrijos pakrantės. Pasimėgaukite Mesinos miesto turu, kurio metu aplankysite "Cairoli" aikštę, teismo pastatą, universitetą bei "Cristo Re" bažnyčią, kuri dominuoja Mesinos uoste ir sąsiauryje. Sustosite pasidaryti nuotraukų prie San Francesco bažnyčios, vyriausybės rūmų, Neptūno fontano ir pagrindinės gatvės “Viale della Libertá”. Aplankykite katedrą ir pasigrožėkite jos turtu, pasigrožėkite garsiąją "Auksine skraiste"(Manta d’Oro) - specialus drabužis, kuris dengia Madonos ir vaiko paveikslą ir yra išsiuvinėta brangakmeniais. Pastaba: konservatyvi apranga yra rekomenduotina, lankantis religinėse vietose. Fotografuoti ir filmuoti katedroje gali būti uždrausta. Dėl religinių švenčių vidinis katedros lankymas gali būti limituotas.

4 valandos

€40

€28

Turas džipu (4 valandos)

Dėl strategiškai palankios vietos Mesinos regionas yra turtingas XIXa. palikimu. Šis turas padės Jums susipažinti su gražiais kraštovaizdžiais, liaudies tradicijomis, istoriniais keliais patogiame džipe. Pirmasis sustojimas San Rizzo miškingoje kalvoje, kur Jūsų turas ir prasidės. Šiek tiek toliau yra XIXa. "Campone" fortas, kur sustosite paragauti tipiškų pyragaičių ir vyno. Vėliau keliausite prie "Dinnamare" stebėjimo punkto, siūlančio gražius vaizdus į jūrą. Prieš grįždami į uostą, dar sustosite populiarios muzikos muziejuje, kur galėsite pamatyti sicilietiškais muzikos instrumentais. Pastaba: šiame ture gali dalyvauti vaikai nuo 8m. Informacijas bus teikiama tik anglų kalba. Rekomenduotina patogūs rūbai bei avalynė. Turas nerekomenduotinas žmonėms, turintiems vaikščiojimo ar judėjimo sutrikimų.

4 valandos

€89

€62

Taormina (4 valandos)

Palikę uostą vyksite į Taorminą (Sicilija). Maloniu pasivaikščiojimu pasieksite senovės graikų-romėnų teatrą, iš pradžių pastatytą graikų, vėliau perstatytą romėnų. Pasimėgaukite nuostabiu vaizdu prieš keliaudimi į Corvaia rūmus - XVa. istorinis pastatas, kuriame buvo įsikūrę siciliniečių parlamentas. Taip pat pasigrožėsite romėnų teatru ir Šv. Nikolajaus katedra. Laisvas laikas apsipirkimui. Pastaba: švenčių metu galite netekti galimybės pamatyti katedros; rekomenduotina konservatyvi apranga, lankantis religinėse vietose.

4 valandos

€50

€35

Etna ugnikalnis (4 valandos)

Palikę uostą 1.5 val. vyksite į Etnos kalną. Tai aukščiausias vulkanas Europoje, siekiantis 3300m. Pakeliui pravažiuosite pro Zafferana Etnea - miestą, kuris padovanos Jums nuostabių kalnų ir jūros vaizdų. Rifugio Sapienza stotyje, kuri buvo sudeginta du kartus ugnikalnio išsiveržimo, pakilsite į 1900m. apžiūrėti Silvestri kraterį. Kvapą gniaužiantys vaizdai puikiai tiks gražioms nuotraukoms. Grįžimas į uostą. Pastaba: šis turas nepritaikytas žmonėms, turintiems vaikščiojimo ar judėjimo sutrikimų; dėl blogų oro sąlygų turo programa gali būti pakeista; patartina dėvėti vėjui atsparią striukę bei patogius batus.

4 valandos

€49

€34

Tindaris ir Juodosios Madonos šventykla (4 valandos)

Maloni 1val. kelionė į Tindarinį - mažą pakrantės miestelį, turtingą istorijos ir meno. Ši vieta žinoma dėl šventykols, kurioje yra juodosios Madonos skulptūra. Romantiška vietinė legenda pasakoja, kad Tindarinio lagūna atsirado, kai viena moteris, nustebinta pajuodavusios skulptūros spalvos, atsitiktinai išmetė savo kūdikį į vandenyną. Tuomet Madona iškėlė žemę, kad išgelbėtų vaiką. Prieš grįžtant į laivą, turėsite laisvo laiko apsipirkimui. Pastaba: rekomenduotina konservatyvi apranga, lankantis religinėse vietose. Šventykloje gali būti uždrausta filmuoti ar fotografuoti. 

4 valandos

€48

€34

* Ekskursijų kainos gali keistis priklausomai nuo sezono ir besikeičiančių sąlygų.Kainos yra tik orientacinės. Ekskursijas rekomenduojame užsakytitą pačią dieną, kai įlipsite į laivą.