Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Heraklion

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Heraklion

Heraklionas – tai Kretos sostinė bei didžiausias salos miestas, kuris turi gilių istorinių bei kultūrinių pėdsakų. Kretos saloje gyvenama jau daug metų, jos vieta Graikijos mitologijoje bei helenistinės civilizacijos evoliucijoje akivaizdi. Netoli Herakliono yra išlikę senovinio Knoso miesto, kuriame, manoma, gyveno Mino civilizacija, griūvėsiai. II tūkstantmetyje pr. Kr. įsiveržęs galingas vulkanas sunaikino šią turtingą civilizaciją ir tik apie 824 m. saracėnai čia įkūrė Heraklioną toje vietoje, kur prieš daug metų stūksojo Knosas. Dabar atvykę turistai gali mėgautis ne tik archeologiniu palikimu, bet ir jaukiomis Herakliono ar aplinkinių miestelių gatvelėmis, svetingų vietinių gyventojų draugija bei burnoje tirpstančiu maistu ir vynu.

Lankomi objektai

Knoso rūmai – tai karaliaus Mino rūmai, kurie buvo pastatyti apie 2000 m. pr. Kr., o  1700 m. pr. Kr. juos sunaikino išsiveržęs ugnikalnis. Tai didžiausias iš Mino civilizacijos išlikęs statinys, kuris buvo pastatytas iš tašyto akmens plytų, turėjo daug aukštų ir buvo puoštas labai gražiomis freskomis. Ši vieta nutolusi apie 5 km nuo salos sostinės.

Herakliono archeologijos muziejus – tai vienas geriausių muziejų visoje Graikijoje. Be to, čia eksponuojamas šauniausias Mino civilizacijos kultūrinis ir meninis palikimas. Muziejuje galima pamatyti ir senovinių keramikos, juvelyrikos gaminių, ginklų bei kt. radinių.

Retimnonas – tai gražus miestelis, nutolęs apie 75 km nuo Herakliono. Jis gali pasigirti senoviniu venecijiečių statytu uostu bei jaukiu senamiesčiu su mielomis gatvelėmis, kuriomis galima ramiai pasivaikščioti ir patirti tikrąją Kretos dvasią.

Fodelė – tai kaimelis, esantis apie 30 km nuo Herakliono. Jis pasižymi labai gražia gamta, puošta apelsinų giraitėmis. Kaimelio centre galima rasti daug amatininkų dirbinių parduotuvėlių, siūlančių vietines gėrybes. Vos 1 km nuo kaimelio centro nutolęs žymaus XVI a. dailininko, skulptoriaus ir architekto El Greco namas ir muziejus.