Tikslinamos kruizų kainos…

Gali trukti nuo 5 iki 25 sek.

Ilheus

Pasirinkite uostą ir sužinokite visą reikiamą informaciją:

Ilheus

Iljeusas – miestas šiaurės rytų Brazilijoje, pietuose nuo Salvadoro. Tai – svarbus turizmo centras, keliautojus žavintis gausiai palmėmis apaugusiais paplūdimiais. Iljeuso gyvenvietė įkurta 1534m., čia daugiausiai buvo verčiamasi cukraus, kakavos produkcija ir eksportu. 1881 m. Iljeusas įgavo miesto statusą, XXa. antroje pusėje turizmas tapo svarbiausia šaka, kuri pakeitė kakavos eksportą. Iljeuso miestas garsus portugališka architektūra. 

Lankomi objektai

Rašytojo Jorge Amado namai – muziejus

Jorge Amado – Brazilijos rašytojas, vienas žinomiausių šiuolaikinių modernizmo atstovų, kurio kūriniai išversti į daugiau ne 30 kalbų. Jorge Amado kūrinius išgarsino ir filmas – „Dona Flora ir du jos vyrai“. Šis muziejus skirtas išreikšti pagarbą rašytojui bei skleisti vietos kultūrą. Vezuvijaus baras – viena populiariausių vietų mieste, kurią mielai lanko ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai. Garsusis rašytojas Jorge Amado buvo dažnas šio baro lankytojas, ši vieta dažnai minima ir jo kūriniuose.

 

Senamiestis

Iljeuso senamiestyje netrūksta lankomų objektų. Švento Sebastiano Katedra - vienas gražiausių statinių Iljeuso mieste, gausiai lankomas turistų. Rotušė (Palacio de Paranagua) 1907m. pastatyta ant Jėzuitų mokyklos griuvėsių. Ši rotušė simbolizuoja miesto klestėjimo laikus, kai aktyviai vyko kakavos eksportas. Neoklasikinės architektūros pastatas žavi nuostabaus grožio interjeru. Avenida Soares – pagrindinis prospektas Iljeuso mieste. Prospekte verda gyvenimas, čia gausu barų ir lauko kavinių.

 

Kakavos plantacijos

Iljeusas – miestas Brazilijos “Kakavos pakrantėje”. 1930 m. Iljeusas buvo svarbiausias kakavos gamybos centras,  kakava čia buvo vadinama ouro branco (baltuoju auksu). Maždaug 20 km nuo Iljeuso galima apsilankyti Fazenda Primavera kakavos plantacijoje, kur galima sudalyvauti 5 val. trukmės ekskursijoje su angliškai kalbančiu gidu. Grįžtant link Iljeuso galima apsilankyti šokolado fabrike ir šalia esančioje šokolado parduotuvėje „Chocolate Caseiro“. Brazilijoje buvo nuimama daugiau 90 procentų pasaulinio kakavos derliaus kol po antrojo pasaulinio karo pražūtinga liga sunaikino medžius. Mūsų dienomis daugiau kaip 95 procentai pasaulinio kakavos derliaus nuimama Vakarų Afrikoje, tačiau didžioji dalis atvežama į Iljeusą tolimesniam apdirbimui.

 

Milijonierių pliažas (Praia dos Milionários)

Smėlėti  gausiai palmėmis apaugę Brazilijos paplūdimiai laikomi vienais gražiausių pasaulyje, vienas tokių – turistų gausiai lankomas Milijonierių pliažas Iljeuso pietuose. Pliažas nuo miesto centro nutolęs 7 km. ir yra idealiai tinkamas vandens sportui.

Yra dvi versijos kaip paplūdimys įgavo Milijonierių pliažo pavadinimą. Viena iš jų – palei visą pakrantę driekėsi prašmatnios kakavos plantacijų savininkų vilos ir todėl įgavo tokį pavadinimą. Kita priežastis tokia, kad pliažas yra gana toli nuo miesto centro ir galėjo būti pasiekiamas tik automobiliu, kurį įsigyti galėdavo tik turtingiausieji. Paplūdimyje auga gausybė palmių medžių ir dėl to kraštovaizdis atrodo dar nuostabiau. Milijonierių pliaže bangos didelės ir ypač tinkamos banglenčių sporto mylėtojams.